Taigi, sklypas gana nemažas, apie 4,5 ha. Tiksliau tai net ne vienas, o du sklypai. Jie atrodo taip:
Gražesnis vaizdas beabejo yra žiūrint ortofoto:
Teoriškai sklypas susideda iš ~2 ha miško ir 2,5 ha žemės ūkio paskirties žemės. Praktiškai - miško gerokai daugiau. Jeigu pasirinksime šildymo būdą kietu kuru (malkomis), tai šildymas bus praktiškai nemokamas, pareikalaus tik keletos savaitgalių darbo malkų paruošimui suorganizavus linksmą talką iš giminaičių ir draugų.
Dar vienas sklypo privalumas - Lietuvos miškų simboliai, ąžuolai. Aplink namą rikiuojasi trys dideli, šimtamečiai ąžuolai. Žiemą jie atrodė ne taip didingai kaip vasarą, bet kol kas turiu tik fotografijas žiemos metu:
"Kūdžiausias" ąžuolas numeris vienas:
Stambiausias ąžuolas numeris du:
Vidutinis, bet arčiausiai namo esantis ąžuolas numeris trys. Taip pat ir gražiausiai nuaugęs iš visų trijų ąžuolų:
p.s. Fotografuota iš namo antro aukšto balkono.
Šalia paskutinio ąžuolo matosi "duobė" (kairėje pusėje). Ten kažkada buvo nedidelė kūdra. Pasak buvusio šeimininko, ji visada buvo pilna vandens, tačiau jis padarė klaidą - nusprendė padidinti ir tai atliko neprofesionaliai - padidinus kūdrą, vanduo dingo. Vasaros metu tik jos dugne telkšojo nedidelė bala, tinkanti tik varlėms ir miško gyvūnams atsigerti. Manau taip atsitiko dėl to, kad toje vietoje yra sena melioracija padarytą, ir kasant neužkišo melioracijos vamzdžių, tad vanduo tiesiog ištekėjo, Dar prisidėjo ir tai, kad visai šalia eina melioracijos griovys.
Kad susidaryti vaizdą, koks iš tiesų buvo apleistas sklypas, dar keletas nuotraukų:
Nežinomo kaimyno apleistos žemės ir tolumoje matomi būsimo namo griaučiai.
Buvusi kūdra šalia ąžuolo ir namo.
Gražiausias ąžuolas šalia kūdros ir laukymė pradedanti virsti mišku.
Prie namo patenkame per melioracijos griovį supiltu pravažiavimu.
Iš tolimiausio kūdros kampo net žiemą namas jau sunkiai matomas.
Vaizdas stovint tarp pirmo ir antro ąžuolo (pirmas kairėje, antras dešinėje, netilpo į kadrą).
Tai gi prieš pradedant namo rekonstrukciją, nusprendėme visų pirma aptvarkyti aplinką. Dažniausiai žmonės gerbūvio darbus pradeda daryti kai pačio namo statybos jau eina į pabaigą, tačiau mes pradėsime atvirkščiai. Nestandartinė situacija verčia imtis nestardantinių veiksmų.
Bus tęsinys.
Vieta atrodo tikrai turinti kažką savyje. Turetumet buti laimingi jame.
AtsakytiPanaikintiSeni ąžuolai manau tikrai kuria gerą aurą, ne veltui girių karaliai :)
AtsakytiPanaikintiAplinkos tvarkymas irgi svarbus dalykas. O kokį įsivaizduojate kiemą prie savo namo? Ar planuojate aptverti kiemą tvora?
AtsakytiPanaikintiTie darbai (kiemo tvarkymas/įrengimas, tvoros ir pan) man atrodo toookie tolimi kad labai dar negalvoju :) svarbiausia pirma +/- užbaigti namą ir pradėjus ten gyventi pradėti tvarkytis aplinką labiau.
AtsakytiPanaikintiPrieš jus buvęs komentatorius - reklaminis trolis - blogų šiukšlintojas. Pasitikrinkit jo profilį. Tokius trinu pas savev be gailesčio. Ne taip senai pats nuoširdžiai jiems atsakinėdavau.
AtsakytiPanaikinti